Ergonomiczne stanowisko pracy dziecka.

Dzień dobry!

Dziś chciałybyśmy zwrócić się szczególnie do tych z Was, którzy mają dzieci. Wrzesień za pasem, więc pewnie jesteście w ferworze wybierania piórników, zeszytów i worków na buty. Chcemy Was gorąco zachęcić do tego, byście w przygotowaniach do kolejnego roku szkolnego postarali się o zapewnienie Waszym dzieciom wygodnego i bezpiecznego miejsca do nauki.

Jeśli macie wątpliwości dotyczące tego, jak prawidłowo siedzieć i odpowiednio dostosować wysokość krzesła czy ustawienie monitora, poczytajcie wpisy z poprzednich poniedziałków (O na przykład ten albo ten). Zasady są takie same jak dla dorosłych.
Zainwestujcie w dobre krzesło – to naprawdę podstawa (krzesła dla dorosłych zwykle są dla dzieci za głębokie). Idealnie byłoby również, gdyby dziecko miało dostosowane do swojego wzrostu biurko Świetnym rozwiązaniem są biurka z regulowaną wysokością, bo służą przez lata. Jeśli dziecko siedzi przy standardowym biurku dla dorosłych, zwróćcie uwagę na to, czy stabilnie opiera stopy na podłodze, jeśli nie, koniecznie coś pod nie podłużcie.

I najważniejsze: pamiętajcie, że człowiek nie jest stworzony do siedzenia! A tym bardziej mały człowiek, który potrzebuje ruchu, by się prawidłowo rozwijać! Pozwólcie dzieciom się wiercić i dbajcie o to, by jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu!

Dobrego jeszcze-ciągle-wakacyjnego dnia!
O&M